top of page

SPŘÁTELENÉ STRÁNKY

NENECHTE SI UJÍT

Ve skutečnosti je demokratické vše

Aktualizováno: 8. 5.


pexels

22. 3. 2024


převzato z:Petr má PRAVDU v tom, že „pouze vysvětluje svou situaci“, čímž říká: „Ať je to jak chce, je to společná odpovědnost vás všech“. To jak si on svou sociální odpovědnost uvědomuje a připouští, je už věc jiná, jeho soukromá, a posuzovat ho reálně může jen ten, kdo Petra sám před sebou charakterově předčí, a nikdo jiný.


Petr ví, že by nebyl tam kde je, kdyby neříkal to co říká. Proto to říkat musí. A ví také, že to co říká, nijak nesouvisí s tím, co je v zájmu obyčejných lidí, protože ten kdo mu to říká, má zájmy obyčejných lidí víte kde. To je obyčejné tržní hospodářství, které se zájmem o své bližní přece nijak nesouvisí, a Petr tím říká: „Proč si hrajete na PRAVDU a LÁSKU, když vy sami – ve smyslu kolektivní odpovědnosti za sociální klima – jinak než já nefungujete?! Na mě ukazujete, ze mě děláte zaprodance a zrádce, ale vy sami přece tímhle svým POKRYTECTVÍM, den za dnem, ve smyslu kolektivní odpovědnosti, zrazujete mne.“

A proč? Inu, protože KAŽDÝ politik na sebe bere KARMU CELÉHO NÁRODA a je tedy vzorkem toho, jak si na tom národ jako kolektiv se svou MRAVNOSTÍ stojí. A co je to ta MRAVNOST? Inu, to je právě KAŽDODENNÍ sebeovládání, ve smyslu VĚDOMÉHO zříkání se svých požitků JAKÉHOKOLIV druhu, za účelem upřednostňování rozvíjení MEZILIDSKÉ SOUNÁLEŽITOSTI a OHLEDUPLNOSTI,

a tedy BDĚLOSTI. A když Petr vidí, jak si národ stojí, dále naprosto přirozeně uvažuje: „Co bych dokázal já sám, kdybych já sám jako Don Quijote s větrnými mlýny ve společnosti, která je kolektivně POKRYTECKÁ a LHOSTEJNÁ, která LŽE o tom, že já jsem hajzl a svině, bojoval…?“


Petr není hloupý a dobře si pamatuje, jak společnost přistupovala k Václavu Havlovi a jak ho ti, kteří mu buď neporozuměli vůbec, anebo mu rozumět raději ani nechtěli, pomlouvají dodnes jen proto, aby sami sebe a své vlastní POKRYTECTVÍ omluvili. No a Petr si jen řekl, že tahle role není pro něj ta vhodná, tu si proto ani nevolí.


A tak Petr dochází k tomu, že aby si mohl zachovat život na té úrovni na které chce, bude fungovat tak jak funguje, protože ví, že vy nejste jiní.


Ten kdo dal Petrovi nabídku, která se neodmítá, do něj HODNĚ investoval a Petr ho teď přece nesmí zklamat. KAŽDÝ Petrův projev je ostře sledován a Petr se z toho co říká, anebo neříká, také zpovídá.


A ten někdo, kdo mu tu nabídku dal, mu ani nelhal a byl k němu upřímnější, než kdyby mu řekl, že to bude náročné, a Petr tak vidí, že je upřímnější než ostatní pokrytci. Normální obchodní partnerství. Nebo vy snad jdete někomu kdo podniká říkat, že je hajzl a svině? A politika je přece dávno o možnostech podnikat,

ne o principech, a až budou o principech bytosti v národě, bude o principech i politika, ne jinak. No a Petr, když se tak dívá na většinovou společnost a její konzumentství, si říká: „Kdo z vás by tu nabídku odmítl?!

A v čem jste tedy jiní než já?! Tak vidíte, mlčte!“


Petr přebírá svou odpovědnost za to, že sám sobě už nepatří, ale zachovává si svou vlastní důstojnost v tom, že se většinová společnost – které se on proto aby v ní přežil NAPROSTO PŘIROZENĚ – musí přizpůsobit, stejně nic lepšího dělat nechce. Když má každý ideálů plnou hubu, když dojde na lámání chleba (tedy když jde o zisky a peníze) KAŽDÝ myslí sám na sebe, ale na něj, jako na toho „špatného“, plive.


Co se týká Petrovy odpovědnosti za kolektiv, Petr si – přirozeně s tím, kam už zašel – nemůže najednou dovolit, tak jak se to po něm chce, „nefungovat“ a i kdyby třeba sám už rád, z tohoto rozjetého vlaku jen tak vystoupit nejde. Proč? Smečka by ho prostě zlikvidovala, tak příroda, a tedy pudovost, přece funguje

a Petr ty zákony ani nepopírá. Petr nám tím říká: „Co je, vždyť bez ohledu na to, co zde reprezentuji, jste to dovolili i vy, a kdo teď pomůže mně?“ A vidíte snad, že to Petr po někom žádá? Já ne. A Petr se své role proto zhostil důstojně.


Jinými slovy, pokud chceš být v dnešní situaci politik, nemůžeš to dělat jinak, než jak to dělá Petr.

To je DANOST, kterou Petr respektuje a nám nezbývá než respektovat Petra, protože kolektiv ovlivňuje jednotlivce a naopak, je to ZRCADLO subjektivního nastavení, a tedy úrovně subjektivního utrpení, či jeho opaku.


Pokud si přejete, aby to bylo jiné, začněte sami u sebe, protože POKUD se společnost změní VĚTŠINOVĚ, změní se přirozeně i NARATIV jejího vedení, které stav, na jakém se společnost aktuálně nachází, POUZE odráží, a ne že „vedení je odpovědné za celek“ – ono na úrovni vlastního svědomí je, ale nevidím,

že by někdo nabízel porozumění Petrově situaci. Vidím jen, že „to dělá zle“. Ale s tím daleko nedojdete, protože posun je možný, pouze pokud se učíme z vlastních pochybení – ve smyslu opouštění svých bližních v našich SRDCÍCH, konkrétně LHOSTEJNOST k rozvoji vlastní námahy porozumět tomu, jak oni sami sebe na subjektivní úrovni zakoušejí, jak jim je, jak se cítí, s čímž souvisí další otázka:

„Jak jim mohu být prospěšný?“ Tedy ruku na SRDCE, koho tahle námaha zajímá a kdo jí upřednostňuje před konzumem požitků VŠEHO druhu?


Petra si proto vážím, protože se nedělá lepším, než je a jak Petr, tak i ten, kdo Petrovi tu nabídku (stát se tím politikem na výsluní) dal, se jako bytosti neustále vyvíjejí a i oni si přejí být v očích ostatních lepší, než byli včera, čímž se není třeba nijak zvlášť o jejich posun a vývoj namáhat, protože pokud si pouze

po někom přejete, aby „dělal to co chcete vy“ a „pokud to dělat nebude, je špatný“, pak je něco špatně s vámi… Jediná možnost je ochota nabízet porozumění i těm, kteří je pro nás nemají a právě těm, protože ti z nás jej ze všeho nejvíce přece potřebují.


Ve skutečnosti je proto demokratické vše, protože skrze KAŽDOU situaci se NEUSTÁLE učíme, a bude to tak do té doby, dokud si PLNĚ neuvědomíme Přesah Reinkarnačního Rámce, tedy koloběhu opětovných znovu-zrození, znovu-stárnutí, znovu-nemocí, znovu-umírání, a všeho naprosto zbytečného utrpení s tím spojeným… včetně toho, které se tváří jako „opětovná ztráta“ tam, kde NENÍ MOŽNÉ COKOLIV ZÍSKAT a UCHOPIT… Ach… jak se všem uleví, když nad tím začnou rozjímat a sami sobě se stanou Milostí…


Lumír Láska 💜 Buddha Maitreya 

www.srdcenahrad.cz

Dne 01.07.2023 zaslala kancelář kandidáta na prezidenta České republiky, Lumíra Lásky, Buddhy Maitreyi dopis kanceláři pana prezidenta Ruské federace, Vladimira Vladimiroviče Putina: 

 

 

Absolutní Poznání pro Celý Svět  🕊💜🌍6.12.2023 - Buddha u příležitosti Svátku Svatého Mikuláše

potvrdil intronizaci Krista na Slovensku 27.11.2023 - Otevřený dopis panu prezidentovi Pavlovi:


30.11.2023 - Reakce na Otevřený dopis panu prezidentovi Pavlovi:


VOLNÁ ENERGIE


Díky aktuálně Dostupnému a Srozumitelnému Poznání Buddhů bytosti již NEMUSÍ

podstupovat muka a utrpení způsobené odloučením a válkou 💜🌍🕊Sjednocení Buddhovského a Kristovského náhledu:


Další pro život zásadní odkazy:Šťastný Zlatý Věk ✨


Náš Milosrdný Pán Ježíš Kristus:


Vznešený Buddha Šákjamuni zvaný GAUTAMA:


26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

V této chvíli nejsou žádné plánované události

ZÁSADNÍ ČLÁNKY

Srdce na hrad
2023-04-17_14-46-09.png
357342997_961549725060714_4643269125543198858_n.jpg
357342997_961549725060714_4643269125543198858_n.jpg
Srdce Dharmy aneb Návod k Sobě
bottom of page