top of page

SPŘÁTELENÉ STRÁNKY

NENECHTE SI UJÍT

Pojídání masa

Aktualizováno: 20. 9. 2023

Krásné brzké nedělní raníčko ti přeji stále ještě ze slunné Sardinie..


Ráda sleduji tvé příspěvky a souzním s nimi a vidím pod povrch věcí a proto ti také píši.. A ráda by jsem věděla na tvůj názor co se týká zvířat a jedení masa..


Lidi tady na Sardinii jsou hrdí na své tradice a milují oslavy a jsou hrdí a výrobu masných produktů..


My se synem když vidíme stádo oveček tak je milujeme a nemusíme je mít na talíři, spíš naopak chceme s nimi mít tu vazbu v srdci a přátelské pouto a neublížit zvířeti a třeba i člověku.. Protože jsi nedávno psal o ubližování, které bylo myšleno člověk člověku, ale ty zvířata mají také city.


Mirka a Daniel
Lumír Láska 💜 Buddha Maitreya:


Co se masa týká, člověk by se měl vyvarovat masa, které bylo získáno způsobem, kdy člověk lovil s vášní pro zabíjení a tedy se zvláštním zalíbením pro lov, takové maso je v duchovním slova smyslu nečisté, to je karmou zatížené. Obecně tedy platí, že člověk, který není schopen odejmout zvířeti tělesnou schránku čistě za účelem nezbytnosti (bez toho, aby v takovém jednání nacházel zvláštní zalíbení) by neměl maso ze zvířete ani požívat. Jinak platí, že pokud je zvířeti tělesná schránka odnímána, mělo by jít o způsob, ve kterém se před samotným aktem tato bytost v duchu Požádá, Vysvětlí se jí Nezbytnost této Potřeby, Poděkuje se jí za její Službu a Hlavně se jí Požehná: "Ať se zrodíš v lepších životních podmínkách, aby pro tebe bylo možné obdržet Poznání Buddhů tak, aby pro tebe bylo možné mu Porozumět, aby pro tebe bylo možné dojít do Ideálu Buddhy." Stejným Požehnáním se rovněž tak Žehná i pokrmu, které obsahuje maso a který jsme my sami konkrétně nepřipravovali.

Díky aktuálně dostupnému a hlavně srozumitelnému Poznání Buddhů bytosti již nemusí muka a utrpení opakovaně zakoušet, ani je nikomu způsobovat…

#buddha #dharma #sangha 🕊️💜🌍248 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Stav Buddha

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

V této chvíli nejsou žádné plánované události

ZÁSADNÍ ČLÁNKY