top of page

SPŘÁTELENÉ STRÁNKY

NENECHTE SI UJÍT

„CO JE TO ŠTĚSTÍ?“ 🍀

Aktualizováno: 13. 7. 2023


VARIANTA A:

"Štěstí mají jen vyvolení, kteří mají ty správné kontakty. Když se budu hodně snažit, když budu vyvolené poslouchat a budu jim sloužit, budu mít také ty správné kontakty. Když budu mít ty správné kontakty, dostane se mi všeho, po čem toužím a až se mi toho dostane, pak budu šťastný."


 

VARIANTA B:

Protože je to člověk, kdo se odráží ve světě, a je to svět, který se odráží v člověku, dá se říct, že "člověk je svět a svět je člověk". Proto je ŠTĚSTÍ DOSTUPNÉ KAŽDÉMU, kdo VÍ, že štěstí nespočívá v něčem co je mimo člověka, ale VE VZTAHU ČLOVĚKA K VNĚJŠÍMU SVĚTU, který je ve výsledku "jen" veřejnou demonstrací toho, jaký má člověk vztah Sám k Sobě.


Pokud si to člověk UVĚDOMUJE, přeje ve smyslu přání štěstí všem bytostem NEOMEZENĚ všechno to, co si je možné přát, dokonce i to, o čem se třeba i domnívá, že se mu toho aktuálně nedostává. Právě tato schopnost přání štěstí je ochotou k přání štěstí, která je paradoxně na vnějších podmínkách NEZÁVISLÁ a právě tato NEZÁVISLOST činí člověka NEZÁVISLE ŠŤASTNÝM, respektive toho, kdo si takovou MOŽNOST ŠTĚSTÍ UVĚDOMUJE.


Člověk, který si je této NEUSTÁLÉ MOŽNOSTI ŠTĚSTÍ VĚDOM tímto způsobem ve skutečnosti PRACUJE NA ROZVÍJENÍ BEZPODMÍNEČNOSTI K SOBĚ SAMÉMU, protože takovému člověku, který tyto vlohy VĚDOMĚ rozvíjí, je přirozeně JEHO VLASTNÍ ŠŤASTNÉ ROZPOLOŽENÍ (které mu je jeho vlastním šťastným útočištěm) NEUSTÁLE DOSTUPNÉ a takový člověk je proto ve své podstatě bez ohledu na vnější okolnosti (včetně toho, zda zrovna někdo jemu štěstí přeje či nikoliv) NEUSTÁLE šťastný."


Lumír Láska 💜 Buddha Maitreya