so 01. 5. | On-line meditace

Meditace Vipassana - on-line

Srdečně Vás zveme k online kurzu Meditace Vipassana. Není Vám příjemně se sebou, ani s ostatními? Trápí Vás douhodobá neutěšená situace? Hledáte odpovědi na Vaše starosti, bolesti a problémy? Jste nespokojení, jste nervózní, máte strach? Princip Realizace Vipassany vede k absolutnímu osvobození.
Registrace jsou uzavřeny
Meditace Vipassana - on-line

Čas a místo

01. 5. 8:00 SELČ – 02. 5. 18:00 SELČ
On-line meditace

O události

Srdečně Vás zveme k online kurzu Meditace Vipassana.

Není Vám příjemně se sebou, ani s ostatními? Trápí Vás douhodobá neutěšená situace? Hledáte odpovědi na Vaše starosti, bolesti a problémy? Jste nespokojení, jste nervózní, máte strach?

Cokoliv, čemu v lidském těle a mysli podléháme je možnost, kterou zde můžeme zažívat, ale také nemusíme, pokud si dovolíme se ztišit a vidět kořeny naší nespokojenosti, můžeme tak sami sebe osvobodit pohledem na ně. A tak neubližovat sobě ani ostatním.

Kurz bude trvat dva dny 1.5. - 2.5.2021

PŘÍPRAVA a DOPORUČENÍ K MEDITACI

Udělejte si klidový režim, tak, abyste se následující hodiny a dny mohli soustředit jenom na meditaci. Udělejte vše proto, abyste s nikým nemluvili, ani si nepsali, nenavazovali oční ani fyzický kontakt. Nemějte přístup k ničemu, co Vás může rozptylovat, ani k mobilnímu telefonu, ani ke svému diáři, dejte si tento čas sobě. 

Jezte střídmě, a to jen ráno, kolem poledne a k večeru úplně nejméně. Nachystejte si vegetariánskou stravu plnou luštěnin, rýže, brambor, obilovin, mléčných výrobků, zeleniny a ovoce, tuto lehkou stravu si připravte dopředu, před začátkem kurzu, abyste nemuseli vařit, a mohli se soustředit hlavně na své nitro. Nepijte kávu, pokud bez ní nemůžete být, dejte si místo ní alternativu kávy (cikorku, špaldovou kávu, meltu). 

Po dobu kurzu nepijte alkohol, nepožívejte omamné látky, nekuřte tabákové výrobky. Takto může meditace a Vaše energie působit nejčistším způsobem. Vyvětrejte si v meditační místnosti, ať máte čistý vzduch, podle teplotních podmínek udělejte vše proto, aby Vám nebyla zima, ani horko, mělo by Vám být pohodlně. Během meditace je možné, že Vám bude tepleji.

Doporučená Dána (dar), příspěvek na podporu a šíření Dharmy je 1400 Kč.

Rozvrh


  • 1 hodina 15 minut

    Společná meditace


  • 1 hodina

    Samostatná meditace

Další položky 12
Registrace jsou uzavřeny

Sdílet událost