top of page

SPŘÁTELENÉ STRÁNKY

NENECHTE SI UJÍT

csfd.png

Pokud každé znovu-zrození současně zahrnuje znovu-nemoce, znovu-stárnutí, znovu-smrt a všechny ostatní peripetie s tím spojené, znamená to:

„ať si kdokoli myslí, že něco zvláštního dělá, nebo se něčím zvláštním zabývá, nebo o něco zvláštního usiluje, je to fuk, je to prašť jako uhoď, protože nikdo ničím nic trvale nezíská“.

 

Pokud není možné „něco trvale získat“, není možné „něco ztratit“. Pokud není možné něco „ztratit, není možné „selhat“. Pokud není možné „selhat“, není možné „uspět“. O představě „úspěchu“ nebo „neúspěchu“ lze pouze dočasně Snít. Pokud neexistuje „chyba“, neexistuje „vina“. Pokud není možné „uspět“, není možné vinit ze „selhání“ sebe. Pokud není možné „vinit ze selhání sebe“, není možné „vinit ze selhání ostatní“. Pokud neexistuje „vina“, neexistuje „zločin“. Pokud neexistuje „zlo“, není možné se zlobit na to, co je naprosto přirozené, není možné nenávidět, a to je tvá Svoboda.

Když tomu porozumíš, v okamžiku smrti již nepodléháš „křivdě“, nejsi již zaujat „ztrátou těla“, už nemyslíš „selhal jsem“. Když tomu rozumíš, máš Možnost Svobodné Volby: „mohu, ale také nemusím“ ve smyslu opakování znovu-zrození“, které je beze smyslu.

Pokud platí: V + OT + Z = PRÁZDNOTA, znamená to, že není třeba „trvale trpět“. Pravda je ti nyní dostupná, pokud ji však pro svou neochotu porozumět přehlédneš, nebo jen nezaregistruješ, a usneš, není jisté, že ti ji kdy v budoucnu ještě někdo vyloží. Kdo bude pozorný, Uskuteční své Probuzení v tomto jediném životě… a kdo je Uskuteční, nebude již muset podstupovat koloběh zrození a smrti Samsára.

Pan Nikdo (2009)

Nemo je nejstarším mužem na planetě v budoucnosti, posledním žijícím člověkem, který přišel na svět přirozenou cestou a nemá žádné prodlužovače života. Vypráví tři verze svého života, přičemž se všechny tři navzájem vylučují, a neustále se větví podle toho, jaké životní volby Nemo udělá. Jak naše volby utváří naši realitu? Co je to vůbec realita?​

Všechny jevy (věci, těla, osoby, mraky na nebi, a také všechny ostatní dočasně složené formace) mají stejnou charakteristiku: „vznikají, okamžik trvají, a zanikají“. Převedeno do jazyka matematiky: V + OT + Z = NULA (V – vzniká, OT – okamžik trvá, Z – zaniká) - to je Matice Univerzálního Zákona Pomíjivosti, jinými slovy Vidění Buddhy, které v překladu znamená: „to, co zde je, zde také současně již není“.

Komentáře k filmu (1)

💜

To se mi líbí

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

ZÁSADNÍ ČLÁNKY

Srdce na hrad
2023-04-17_14-46-09.png
357342997_961549725060714_4643269125543198858_n.jpg
357342997_961549725060714_4643269125543198858_n.jpg
Srdce Dharmy aneb Návod k Sobě
bottom of page